Euro Lıne Isgheder İle Birlikte Mecliste Ziyaretlerde Bulundu

İş sağlığı güvenliği konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla sektöre öncülük eden Euroline, bu alanda yaşanan sorunları net olarak ortaya koymak ve çözüm geliştirmek adına da çalışmalarını sürdürüyor.

Bu amaç doğrultusunda gerek iktidar gerekse muhalefet partileri gibi önemli paydaşlarla durum değerlendirmesi gerçekleştirmek adına geçtiğimiz günlerde Euroline temsilcileri ve bir sivil toplum örgütü olan ISGHEDER ile birlikte meclis ziyaretinde bulundu.

Mecliste yapılan ziyaretler sonrasında, meclis çatısı altında alınan reaksiyonlar ve destekler İş Sağlığı ve İş Güvenliği Genel Müdür Vekili Sedat Yenidünya ile paylaşıldı.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Genel Müdür Vekili Sedat Yenidünya ile yapılan görüşmede sektörün sıkıntıları konusundaki çözüm önerileri iletildi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda ihtiyaç duyulan düzenlemeler ve beklentiler aktarıldı. Konuyla ilgili kurum içi kültürünün oluşması gerektiğine işaret eden Sedat Yenidünya, bu noktada istenilen seviyeye ulaşabilmek için bakanlık ve genel müdürlüğün çalışmalarının yansıra bu alanda hizmet veren tüm paydaşların gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

Kendisi de daha önce işyeri hekimliği yapmış olan  TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Dr. Şenel Yediyıldız’la da iş sağlığı ve güvenliği konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Çözüm bekleyen sorunların altı çizilerek  önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeye planladıkları çalışlardan bahsedildi.

Muhalefetin de desteği şart!

Meclis ziyareti sırasında muhalefetten beklentileri aktarabilmek adına CHP Grup Başkan Vekili Onursal Adıgüzel  ve sonrasında da asıl mesleği iş hukuku avukatı olan MHP Grup Başkan Vekili Muhammet Levent Bülbül ve Meclis Plan Bütçe Komisyonu sözcüsü ve Gaziantep Milletvekili A. Nejat Koçer ile bir araya gelindi. Sektörü yakından bu isimlerden sorunların ilgili komisyonlara aktarılması ve hızlı çözüme kavuşturulması konusunda destekleri istendi.

Ziyaretler sırasında iş sağlığı ve güvenliği konusunda sektörlerden bağımsız olarak ortak hareket etmek gerektiğinin altı çizildi.