• EN
Hasta Nakil Ambulansları

Hasta Nakil Ambulansları

Gerçekleştirdiği tüm çalışmalarda insan odaklı olmaya özen gösteren Euro-Line’ın sunduğu hizmetlerden biri de hasta nakil ambulansı hizmetidir. Kurulduğu 2005 yılından bu yana gelen talepler doğrultusunda hastaların sağlıklı ve güvenli bir şekilde nakledilme organizasyonu sürdürülmektedir. Hizmet kapsamında hastaların hastaneden eve  ya da evden hastaneye nakilleri, yatalak veya hareket kabiliyeti kısıtlı kişilerin tetkik/muayene amaçlı klinik/görüntüleme merkezlerine ulaştırılmaları yer almaktadır.

 

Hastanın durumumu ve isteğine göre, arzu edildiği takdirde planlı olarak önceden randevu organizasyonu ile de gerçekleştirilen hizmet, şehir içindeki sağlık kurumlarına nakil şeklinde olabildiği gibi farklı şehirlerde bulunan sağlık kuruluşlarına ambulansla  naklini de kapsamaktadır. Ancak bu durumda hastanın genel sağlık durumunun da transfer için uygun olup olmadığı ayrıca değerlendirilmektedir.

 

Euro-Line’ın Sağlık Bakanlığı tarafından da belirlenmiş olan standartlar doğrultusunda oluşturulan donanımlı ambulanslarında, acil tıp teknisyeni ve ilk yardım eğitimli sürücüden oluşan ambulans ekipkeri görev yapmaktadır.

 

Hasta nakil ambulansı hizmetinden yararlanabilmek için bireysel başvurular yeterli olabildiği gibi ödeyici kurumlara da bu hizmet verilebilmektedir.